Завършихме наравно с "Марица" в Пловдив

Първомайският тим завърши наравно 0:0 мача си като гост на пловдивската "Марица". Нашите изиграха равностоен двубой и заслужено спечелиха точка срещу сериозен противник. Така бориславци затвърдиха традицията да се представят по-добре в срещите си навън, отколкото на собствения си стадион.

Нашите започнаха мача надъхано и още в 6-ата минута бяха близо до отбелязване на гол, но таранът Християн Христев стреля неточно. Двубоят продължи предимно в половината на домакините, които залагаха на контраатаки. Головите положения бяха рядкост и пред двете врати. Чак в края на първото полувреме Илия Длагонски центрира от пряк свободен удар и трима първомайски футболисти се разминаха с топката на два метра от вратата на "Марица".

След почивката домакините вдигнаха оборотите и се настаниха по-трайно в половината на "Борислав". Нашите обаче се бранеха организирано и не допускаха маричани да създадат сериозна опасност. В 50-ата минута Васил Колев проби по левия фланг, стигна почти до гредата на маричанската врата, но бе блокиран и не успя да подаде топката. Десетина минути по-късно нападател на "Марица" навърза двама първомайски защитници и стреля опасно, но Ферди Мюмюнов спаси вратата си. В ответната контраатака напористият Илия Длагонски спринтира по лявото крило, но се опита да излъже двама защитници на домакините, вместо да подаде на Йордан Томов.

В 65-ата минута маричани пропуснаха най-чистото си положение, когато техен футболист стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят Мюмюнов демонстрира високата си класа.

Мачът продължи с атаки и към двете врати, но без да се стигне до чисти голови ситуации. В 81-ата минута отлична атака на "Борислав", започната от Илия Длагонски, продължи с пас надясно към Кристиян Ватралев, който финтира двама защитници на домакините и подаде към връхлитащия Пейо Батинов. Първомайският племейкър обаче стреля неточно над гредата.

Пет минути преди края Илия Длагонски направи страхотен рейд, като пробяга 70 метра по левия фланг, преди да бъде съборен от защитник на "Марица".

В последната минута домакините вкараха топката във вратата на "Борислав", но с цената на нарушение срещу вратаря Мюмюнов и голът справеливо бе отменен.

След края на мача първомайските футболисти бяха бурно аплодирани от около 70-те си привържеици, дошли да наблюдават срещата.

За "Борислав" играха: Ферди Мюмюнов, Тенчо Тенев, Георги Неделчев, Апостол Павлов, Георги Славчев, Илия Янков (46 - Димо Хаджиев), Пейо Батинов, Илия Длагонски, Йордан Томов (90 - Димитър Даллев), Християн Христев, Васил Колев (57 - Кристиян Ватралев).