Грубиян счупи крака на играч от "Ботев" (Дебър), но отборът би Рогош

С победа стартира отборът на "Ботев" (Дебър) тазгодишната кампания в "Б" областната група. Дебърци треснаха с 2:0 гостуващия им "Ботев" (Рогош). Още в първите минути на срещата обаче грубиянин от отбора на гостите счупи крака на тийнейджъра Райко Райков в дебютния му мач за дебърския тим. Случката понижи настроението на футболистите, но домакините наложиха волята си и още през първата част решиха изхода да двубоя. Първия гол заби таранът Николай Георгиев - Торес, а второто попадение реализира Орхан Яшаров. Ветеранът се разписа от дузпа.
В следващия кръг "Ботев" (Дебър) приема в дербимач тима на "Марица" (Градина). Регионалният сблъсък е на 18 септември, неделя, от 17 часа на стадиона в Дебър.