Градинчани паднаха достойно от "Марица" (Пловдив)

Минимална загуба с 1:2 претърпяха футболистите на "Марица" (Градина) в домакинския си мач срещу пловдивските си съименници в първия кръг от първенството в "Б" Областната група. Градинчани изиграха здрав мач срещу определено по-класния съперник и дори можеха да се поздравят с реми в последните минути.

През първата част гостите, водени от опитния Евгени Курдов, диктуваха положението, но пропуснаха три положения в първите минути на срещата. Все пак надмощието им бе материализирано с два бързи гола. В 28-ата минута Мирослав Караилиев откри за пловдивчани, след като се възползва от грешка в защитата на домакините. Четири минути по-късно Сердарски удвои преднината за своя тим с премерен шут извън наказателното поле.

След почивката отборът на "Марица" (Пловдив), воден от пловдивската футболна легенда Георги Попов - Тумби, заигра спокойно, без да се напъва много. Въпреки това гостите имаха няколко изгодни положения за гол, но вратарят на градинчани Младен Гуджеров показа класа и спаси отбора си, а веднъж и гредата се оказа негов помощник. Домакините стигнаха до попадение в 83-ата минута, когато влезлият като смяна Георги Димитров засече центриране отдясно и опъна мрежата. До края на двубоя градинчани можеха да стигнат до равенството, но след изстрел на Стойчо Радев, топката прелетя на педя над целта.

Двата отбора играха в следните състави:

Марица (Градина): Гуджеров, Запрянов, Найденов (69-Кр.Танев), В.Иванов, Радев, Бонев, Абрашев (61-Г.Димитров), Ангелов (50-Славчев), Георгиев, Димов, Ив.Иванов.

Марица (Пловдив): Д.Георгиев, Ал.Георгиев, Салиев, Стоев, Тошев, Караилиев, Влашев, Сердарски, Ст.Димитров, Е.Курдов (71-Н.Тодоров), Хр.Христов.

Съдии: Светослав Шехов, Йордан Сотиров и Ангел Ламбрев.

В същото време тимът на "Марица" (Любеново) извъртя равенство 1:1 на негостоприемния терен в Нови Извор. Любеновци дори съжаляват за пропуснатия шанс да спечелят три точки.

Тежко поражение с 1:6 в дебюта си в "Б" Областната група претърпя отборът на Караджалово. Новаците в пета дивизия паднаха на стадиона в Любеново от състава на Стряма.