Аржентина строи четири пъти Южна Корея

Аржентина смаза надеждите на Южна Корея за по-достоен завършек на сблъсъка между двете страни.

Хеттрик на Гонсало Игуаин и автогол донесоха втората победа на "гаучосите" с 4:1.

Автор на първото попадението на стадион „Сокър Сити” в Йоханесбург стана Парк Чу-Йонг, отбелязал си автогол в 16-ата минута на срещата след изпълнение на пряк свободен удар, от страна на Лионел Меси. В 33-ата минута южноамериканците успяха да стигнат до удвояване на своята преднина, след като Гонсало Игуаин бе оставен непокрит в наказателното поле на корейците и от непосредствена близост реализира с глава. В самия край на първата част Чунг-Йонг успя да намали резултата с гол за Южна Корея и полувремето приключи при резултат 2:1 в полза на Аржентина.

В 58-ата минута шут на Йон Ки Хун премина много близо до вратата на аржентинците. Момчетата на Диего Марадона обаче нанесоха своя съдбовен удар от 76-ата до 80-ата минута, когато на два пъти Игуаин се разписа - първо добави отбитата от гредата топка след изстрел на Меси, а след това засече с глава центриране на Агуероза 4:1.