Исторически успех... ЦСКА прпдължава в Шампионската лига!

Отборът на ЦСКА победи руския Зенит (Казан) с 3:1 (23:25; 25:19; 25:18; 25:23) в мач от Група Б на Шампионската лига.

Момчетата на Сашо Попов излязоха малко притеснени, което се отрази на резултата и загубиха първия гейм. Във втория, третия и четвъртия те бяха безгрешни и успяха да обърнат мача пред пълните трибуни в „Арена Самоков”.

В първия гейм играта започна точка за точка до момента, когато резултатът бе 8:8, а Майо направи страхотна блокада, последвана от прекрасен сервис на Тодоров, след което резултатът стана 10:8 за ЦСКА. Разликата се задържа само за 8 точки и резултатът, който стана 13:13, продължи да се движи точка за точка. Играчите на ЦСКА продължиха да играят по-добре и се стигна до 20:17 за „армейците”. Момчетата облечени в червено задържаха преднината до 23:20, но допуснаха невъзможните 5 поредни точки и резултатът стана 23:25 за Зенит, което сложи край на първия гейм.

Вторият гейм започна да се върви отново точка по точка. Зенит бе повел с 8:6, когато „армейците” направиха цели 7 поредни точки и поведоха с 13:8. Серията на Ивайло Стефанов спря със сервис мрежата, а резултатът бе 13:9.Страхотната игра на момчетата на Александър Попов доведе до 19:11, но руснаците успяха да направят 3 поредни точки. Все пак играчите на ЦСКА успяха да спечелят гейма с 25:19.

Третата част започна много добре за "червените", след като още в началото направиха 2 точки разлика и я поддържаха до 12:10. Тогава съумяха да направят още една точка и разликата започна да върви с три. Момчетата от София успяваха да удържат разликата, като дори достигнаха до разлика от 7 точки. При 23:17 играч на Зенит сбърка сервис и отборът на ЦСКА имаше 6 поредни сетбола. Спечелиха втория и геймът приключи при 25:18 за ЦСКА.

Четвъртият гейм започна доста добре за руснаците и те поведоха с 5:3 точки. Тогава момчетата на Сашо Попов заиграха по-добре и направиха 9:8. След това играчите се захапаха и си разменяха точка за точка, което продължи до момента, в който руснаците не сбъркаха една атака и нашите поведоха с 15:13. Зенит успяха да наваксат бързо и дори поведоха, стигна се до 22:20 за тях. Нашите отново направиха обрат обаче и се стигна до 24:23, а нашите реализираха още първата си възможност.

Съдбата на червените се реши след срещата между Уникаха и Тур късно снощи.

Храбрият волейболен отбор на ЦСКА се класира за плейофите на Шампионската лига, след като испанският Уникаха ни направи безценна услуга и надигра с 3-2 (25:21, 25:12, 16:25, 22:25, 15:13) френския първенец Тур.