Мъжете на волейболна АРДА приключиха сезона след два драматични мача в плейофите

.Въпреки силната игра не им достигна малко, за да продължат в полуфиналите

Два четвъртфинални сблъсъка белязаха последния уикенд на волейболна АРДА, с които мъжкият отбор на клуба приключи сезона във Висшата лига. Тимът, воден от старши треньора Иван Халачев, се изправи в две последователни битки срещу Миньор Перник. За съжаление и двата плейофни мача завършиха със загуба за кърджалийските волейболисти.

В първата среща, изиграна на 11 март в зала „Арпезос“ перничани спечелиха трудна победа с 3:1 (24:26, 29:27, 25:12, 25:22). В битката кърджалийци доминираха напълно до средата на първата част (13:10) Скоро обаче гостите ги настигнаха и обърнаха резултата. Играта продължи точка за точка, а в ключовите моменти нашите момчета успяха да надмогнат противниците си, като възходящата им игра продължи до резултат 21:14. Постепенно пернишките волейболисти наваксаха изоставането си и впоследствие играта продължи точка за точка. Резултатът бе изравнен след общо шест геймбола. В третата част състезателите на гостуващият тим доминира напълно и поведоха в мача. Арда дръпна за кратко в решителната четвърта част, след което последва игра точка за точка. Двата отбора разменяха ролите си, докато в крайна сметка Миньор надделя с 25:22 и постигна крайния резултат 3:1 гейма.

Изключително драматичен бе и вторият двубой между двата отбора, който се изигра в столичната зала „Панайот Пондалов“ на 14 март. Битката продължи два часа. В нея отново надделяха перничани с 3:2 (25:21, 25:18, 21:25, 23:25, 15:13), но кърджалийци показаха впечатляваща и класна игра, която възхити всички, наблюдаващи мача.

Миньор стартира в срещата успешно и взе бърза преднина от 5:0, а след това запази темпото до средата на първата част. Последва спад и играта продължи точка за точка, като домакините поведоха в мача. Възходящата им линия продължи и във втория гейм, в резултат на което волейболистите от Перник увеличиха аванса си. В третият гейм след 18:18 кърджалийци взеха нещата в свои ръце и намалиха изоставането си. Така гостите отново бяха водещи и мачът влезе в тайбрек. Състезателите от миньорския град показаха мобилизация и надделяха над нашите момчета.

Както вече е известно арматурата на мъжкия ни отбор е изградена от юноши. Нашите волейболисти играха силно, раздадоха се докрай на терена и се представиха чудесно, с което предизвикаха респект и уважение. Представянето им засили очакванията за успех в предстоящите квалификации и за финалите за републиканското първенство за юноши старша възраст и кадети, които предстоят. Там обаче те ще бъдат водени от треньора Павел Митев. Датите за квалификационните турнири ще бъдат допълнително огласени.