"Борислав" си гарантира поне шесто място в крайното класиране

Отборът на "Борислав" пречупи трудно тима на "Раковски-2011" в мач от 32-ия кръг на първенството. Първомайци победиха с 2:0 с попадения след 86-ата минута и си гарантираха минимум 6-то място в крайното класиране в Югоизточната Трета лига.

Домакините започнаха мача с намерение бързо да решат нещата в своя полза. Футболистите от Раковски пък се бяха прибрали в половината си и разчитаха на епизодични контраатаки.

Първомайци можеха да открият резултата в 15-ата минута, когато Шаби Османов изпълни ъглов удар, а защитникът Радослав Влашев би с глава от 3 метра, но прехвърли вратата.

Отборът на "Борислав" продължи да натиска. Мачът се водеше изцяло в половината на гостите, но разсеяните действия на футболистите в бяло водеха до много брак в играта им.

В 40-ата минута се получи комична ситуация. След суматоха в наказателното поле на "Раковски-2011" топката попадна у Динко Митрев, който отправи удар към вратата, но топката бе избита от защитник. В първия момент у зрителите остана впечатлението, че коженото кълбо е преминало голлинията, но в следващия миг реферът Христоз Паликаров посочи бялата точка, отсъждайки дузпа за игра с ръка на бранителя. Гостите се хвърлиха да протестират, а Андрей Атанасов се подготви да изпълни наказателния удар. След консултация със своя помощник обаче, съдията Паликаров отмени решението си. Полувремето завърши без отбелязан гол.

След почивката домакините увеличиха оборотите, но качеството в играта им не се подобри.

С наближаването на края на мача действията на първомайци ставаха все по-припряни.

В 84-ата минута Шаби Османов направи двойно подаване с Андрей Атанасов и се вряза в наказателното поле, където бе спънат от защитник на гостите. Съдията отсъди дузпа. Отборът на "Раковски-2011" отново протестира бурно. Най-активен бе Стефан Киков, който разигра истински театър, като събличаше фланелката си, хвърляше я на земята, после пак я обличаше, и така - 5-6 пъти. За действията си обаче Киков не получи даже жълт картон, а бе заменен.

Зад топката застана Андрей Атанасов, който изпълни ефектно наказателния удар, копвайки технично топката в средата на вратата - 1:0.

Попадението освободи напрежението в първомайския отбор, който успя да сътвори няколко чудесни атаки.

При една от тях в 90-ата минута Андрей Атанасов отляво подаде към Александър Стойчев пред наказателното поле. Влезлият в игра старши треньор на "Борислав" хитро му върна топката, Атанасов нахлу в пеналтерията и вместо да стреля, подаде вдясно, където Джунейт Узунов отблизо я бутна в мрежата - 2:0.

13 май 2017 г., Първомай, Градски стадион - 190 зрители.

БОРИСЛАВ - РАКОВСКИ-2011 2:0

Голмайстори: 1:0 (86`) Андрей Атанасов - дузпа, 2:0 (90`) Джунейт Узунов.

Борислав: Васил Кузманов, Джунейт Узунов, Апостол Павлов, Радослав Влашев, Георги Неделчев, Николай Ангелов, Христо Иванов (52` Александър Стойчев), Динко Митрев (73` Янко Матев), Андрей Атанасов, Шабан Османов, Васил Колев (46` Тенчо Тенев).

Раковски-2011: Иван Аврамов, Рангел Кордов, Анатоли Киков (60` Марио Иванов), Георги Йотовски, Стефан Киков (85` Петър Рончев), Сашко Лачев, Стефан Рабаджийски, Запрян Запрянов, Венцислав Изевков, Стоян Григоров (63` Михаел Пърчев), Светозар Баташки.

Съдии: Христос Паликаров, Васил Петров и Пламен Есев (Пловдив).