РБ Лайпциг бутна Байерн от върха в Бундеслигата

Сензацията в Бундеслигата РБ Лайпциг си върна първото място в класирането, след като победи Шалке 04 с 2:1 в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Върхът беше временно зает от Байерн Мюнхен, като баварците стискаха палци на тима от Гелзенкирхен да успее да спре "червените бикове", но това не се случи.

Младата надежда на РБ Лайпциг Тимо Вернер вкара за домакините от дузпа още във 2-ата минута. В 31-ата минута Сеад Колашинац изравни за Шалке 04.

Колашинац можеше да се превърне в герой за своя тим, но вместо това името му ще се споменава с благодарност от феновете от Лайпциг, защото две минути след почивката той си наниза автогол и така донесе победата на домакините.

В класирането РБ Лайпциг води с актив от 33 точки, докато Байерн е с три по-малко. На 21 декември предстои директен сблъсък между двата тима на "Алианц Арена", който отсега се очертава изключително любопитен.

Източник: offnews.bg