"Борислав" загуби първия си мач от първенството

Футболистите на „Борислав“ започнаха първия си сезон в Югоизточната В група със загуба. В мач от І кръг от новата кампания те завършиха първата си среща с „Асеновец“ Асенвоград при резултат 2:0.

Мачът започна с натиск на домакините, но чистите голови ситуации бяха за „Борислав“. Гостите разчитаха на контратаки, като няколко пъти бяха близо до гола. Наложи се вратарят „Асеновец“ на два пъти да спасява. Първо Теодор Нейков навърза цялата защита, но в последния момент топката му избяга. По подобен начин Георги Якимов не успя да оползотвори друга ситуация пред вратата. Първомайци се оплакаха от лошия терен. Добра възможност пропусна и Васко Стефанов, който получи топката от Петър Ангелов, но стреля с глава над напречната греда.

През второто полувреме нещата не бяха много по- различни, но все пак в 67-ата минута „Асеновец” поведе в резултата. Гол отбеляза Хаджиев. 5 минути по-късно отново той успя да вкара и втори гол и оформи крайното 2:0.

Според изпълнителен директор на футболния клуб Атанас Кичуков „Борислав“ се е представил отлично за първи мач срещу един от най- силните отбори в първенството. Можем дори да сме разочаровани, че сме изпуснали поне точка за Борислав – каза той.

Следващата среща на първомайци е от 18 часа на 15 август на градския стадион в Първомай.