"Борислав" слезе от върха

След равенство 2:2 „Борислав“ -Първомай вече не е водач в А областна група – Пловдив.

Заради лош терен вместо домакини, първомайци бяха гости на ФК „Калояново“. До Средата на второто полувреме фиктивните гости водеха в резултата с 1:0. В 65 минута Йордан Вранчев изравни, а минута по-късно, след настъпилото стъписване калояновци си вкараха автогол. Резултатът се запази така до 93 минута, когато в продължението беше изравнен и „Борислав“ изпусна 2 точки.

След поредния кръг водач вече е „Спортист“- Голям чардак, който е на точка от „Борислав“. Следващите три отбора са на 6 точки от чернобелите, но от тях само Вихър – Строево има право да играе бараж за влизане във „В“ група.

Димитър Янчев – Янеца сподели, че напрежението в момчетата е огромно. „С тази игра второто място е подарък за нас, мисля, че трябва да се успокоим, за да покажем какво можем – допълни той.

От 18 кръг не са изиграни 3 срещи, но единственият отбор, който би променил класирането си спрямо първите е Кричим, който в момента е с 27 точки.