Мъжете пропиляха шанса за бараж. Децата - с отлично класиране

Мъжете на „Борислав“ пропиляха шанса си да се класират преди „Марица“ – Пловдив и да спечелят правото на бараж за влизане във „В“ група. В сряда те бяха домакини на двубоя с „Момино“ и макар и минимални, имаха шансове да изпреварят пловдивчани. За 90 минути игра противниците на „Борислав“ не успяха да влязат в половината на първомайци, мачът се игра на една врата, но до края тя остана „суха“. За да бъде още по-силна болката на първомайци, прекият им съперник също загуби две точки. Двубоят „Житница“ – „Марица“ (Пд) завърши 1:1. За сега в класирането Марица води пред „Борислав“ с 1 точка. До края на първенството остават два кръга. Големият проблем според треньора на мъжете Димитър Янчев е липсата на резерви. В неделя „Борислав“ гостува на „Марица“ – Маноле.

В последния кръг при момчетата, родени 2001, в дерби мач бориславци се изправиха срещу „Металик“- Сопот и в много силен мач взеха необходимите им три точки и запазиха третото си място. Резултатът от двубоя е 4:0, като хеттрик отбеляза Георги Христов, а още едно попадение добави Николай Русев. По време на играта треньорът Иван Рашев извърши всички разрешени 6 смени и даде шанс да се включат по- неопитни момчета. Той сподели, че е доволен от играта на момчетата, особено през първото полувреме. Това са момчета събрани преди по- малко от 8 месец – допълни треньорът- те дори не се познаваха, защото имаме футболисти от Бяла река, Виница, Градина. Отборът продължава да тренира до началото на световното първенство. Тогава ще  бъде дадена задължителната почивка на момчета и те ще имат възможност да изгледат на спокойствие мондиала. През август ще започне подготовката за следващия сезон. Тя ще завърши с лагер на Равда и участие в международен турнир. За отличното им представяне, момчетата са получи поздравления от кмета на общината Ангел Папазов, който им е обещал през следващия сезон да тренират с нови екипи.