Хлапето се събуди. Испания мачка

Испанският национален отбор показа, че може да мачка.

Фернандо Торес и компания спечелиха с убедителното 4:0 срещу Република Ирландия в мач бе от група „С” на европейското първенство в Полша и Украйна.

Два гола за испанците на стадиона в Гданск вкара именно Хлапето. Торес се разписа в четвъртата и 70-ата минута. Другите две попадения за световния и европейски шампион бяха дело на Давид Силва (49) и резервата Франсеск Фабрегас (83).

По-рано днес в първия мач от тази група Италия и Хърватия завършиха наравно 1:1.

След изиграването на двата мача, Испания е лидер в групата с четири точки. Толкова има и Хърватия, но заради по-лошата си голова разлика е на втора позиция. Трети е отборът на Италия с две точки, а Република Ирландия със сигурност отпада от европейското първенство след втората си поредна загуба.

Последните два мача в тази група са на 18 юни. В тях Италия ще играе срещу Република Ирландия, а Испания среща Хърватия.

Източник: actualno.com