Бразилия стягай се, България идва!

И младежките национали на България са на световно първенство. Момчетата на Николай Желязков удариха в изключителен 5 геймов трилър Полша и се класираха за Бразилия. С невероятен хъс и характер, трикольорите заслужено ще спорят за медал в шампионата на Планетата, информира пресцентърът на БФВ.

Именно украшение на турнира в София бе последния двубой между домакините и Полша. Дружина полска започна много силно двубоя и след 5:1 не допусна обрат и спечели без проблеми гейма на 19. Това сякаш стресна домакините, за които това бе първи загубен гейм и поведоха с 10:7 и 15:11. В този момент обаче серия от силни сервиси на Милош Хебда намалиха разликата до само точка, за да се стигне до изравняване при 20:20. Единичен блок на капитана Борислав Георгиев при 23:23 на практика реши гейма и домакините изравниха 1:1. Точка за точка тръгна 3-ата част до 14:14. Тогава блокадата на поляците заработи и постепенно дръпнаха в резултата като след 23:18, затвориха тази част с 25:21.

След 5 дни игра в крайна сметка всичко остана да се решава в един единствен гейм. Началото започна вихрено за българите, които поведоха с 5:1, но допуснаха изравняване при 10:10, за да дръпнат Полша с 14:12. След ново равенство при 16:16, Венцислав Рагин с 3 поредни блокади даде преднина на своите и в крайна сметка България победи с 25:19.

В тайбрека българите победиха с 15:12 а с това и в мача с 3:2 гейма.

В другия двубой за деня, Дания и Румъния също изиграха 5-геймов двубой. Датчаните поведоха с 2:0 гейма и дори изпуснаха мачбол в 3-ата част, която загубиха с 25:27. Румънците взеха и следващата част с 25:23, но силите им стигнаха до тук и в тайбрека датчаните ликуваха с 15:8.

Домакините пък подариха по една торта на рожденниците в този ден BREUNING NIELSEN, Rasmus от Дания и Николай Пенчев от България.