Любеновци писаха петица на "Светкавица"

Убедителна победа с 5:0 постигна отборът на "Марица" (Любеново) над тима на "Светкавица" (Манолско конаре). Това бе втори пролетен успех за обновения състав на любеновци. През есента отборът успя само веднъж да усети вкуса на победата.
Маричани нокаутираха противника още в началните минути на мача. Резултата откри халфът Васил Георгиев, който с параболичен удар прехвърли вратаря на противника. Малко след това Ангел Господинов удвои преднината на отбора си от дузпа. Третото попадение за любеновци реализира лявото крило Васил Канев.
След почивката домакините продължиха да мачкат съперника и забиха нови два гола, дело на Ангел Димитров и Теодор Ангелов.

"Ботев" (Дебър) би с 2:0 на своя стадион гостуващия му тим на "Стряма" и твърдо заема почетното трето място в класирането. Голмайстори за дебърския отбор бяха Виктор Мишев и Орхан Яшаров.

От местните представители в "Б" Областната група само"Марица" (Градина) претърпя поражение. Граничани загубиха с 0:3 гостуването си на силния отбор "Сокол" (Крислово), който е втори във временното класиране.