Цвети се провали на старта в Ню Хейвън

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на тенис турнира в Ню Хейвън.

Пловдивчанката претърпя втора загуба от състезаващата се за Австралия рускиня Анастасия Родионова, която достигна основната схема след успешно представяне в квалификационната пресявка.

Пиронкова отстъпи с 1-6, 5-7, след като пропусна отлична възможност да остане в мача в края на втория сет.

Българката не даде отпор на опонентката си в първия сет и след 40 минути вече се озова в ролята на догонваща. Във втората част Пиронкова отново изостана в резултата при 4-1. След това играта на полуфиналистката от „Уимбълдън” потръгна и тя успя да поведе в резултата с 5-4. Точно когато обаче трябваше да спечели подаването си и да докара мача до трети решаващ гейм българката не успя, а Родионова се нуждаеше точно от това. Рускинята спечели следващите три разигравания и затвори мача със 7-5.

От понеделник Пиронкова започва участието си на „Ю Ес Оупън”, където тя ще е в основната схема. Схемата за турнира ще бъде обявена на 26 август.