10 °C

Най-големите дарения отиват при Пеевски

ДПС на Делян Пеевски окупира челните места в класирането за най-големи единични дарения във връзка с предизборната кампания. 

Според регистъра на Сметната палата за даренията в предизборната кампания за парламентарните избори на 19 април 2026 г. първите две места вече се държат от Тихомир Андонов, който е дарил 120 000 евро и от Пламен Пейков, който е дал на партията на Пеевски 100 000 евро. 

Третото място в тази класация на богатите дарители е за Васил Георгиев, който е дал на „Прогресивна България“ 50 000 евро, но четвърти и пети е Георги Белев, който в два последователни дни е дал на партията на Пеевски две дарения по 40 000, т.е. общо 80 000 евро.

Общо ДПС е събрала парични дарения за 300 000 €. 

За кампанията на Румен Радев (коалиция „Прогресивна България“) даренията се увеличават прогресивно и към момента са близо 600 000 евро. За ПБ е характерно по-голям брой дарители с по-ниски суми, докато при ДПС дарителите са малко на брой, но с големи суми.

Общо отчетени дарения от всички партии и коалиции засега са 907 991,71 €.

 

Източник: http://www.segabg.com

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.