Григор Димитров подчини световния № 3

Изображение 1 от 2

Григор Димитров се изправи срещу Даниил Медведев в мач от втори кръг на Мастърс турнира в Париж. Двубоят бе първи от програмата на централния корт.

Срещата започна добре за Димитров, който поведе след 6-3 в първата част. Вторият сет бе изключително оспорван и се стигна до тайбрек, след който Медведев изравни. Втората част завърши при резултат 6-7 (4).

В решителния трети сет Григор поведе, но позволи на съперника си да изравни при 2-2. Българинът отново извоюва предимство, правейки пробив за 4-2.

Григор Димитров продължи с добрата си игра, а световният номер 3 започна да се изнервя и резултатът стана 5-2 в полза на хасковлията. Медведев обаче се събра и успя да изравни за 5-5. В следващите минути двамата си размениха по един гейм и се стигна до ново равенство. В тайбрека Димитров поведе с 5-0 и в крайна сметка го спечели със 7-2.

На осминафиналите Григор Димитров ще играе срещу Александър Бублик, който във втори кръг победи Николас Джари с 2:0 сета.

Източник: Haskovo.NET