Сестри Стоеви започнаха с победа на турнира в Куала Лумпур

Трикратните европейски шампионки  Габриела Стоева и Стефани Стоева  стартираха с победа на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 360 000 щатски долара.

Поставени под номер 8 в схемата сестрите от Хасково спечелиха срещу Пойя Данду и Арати Сара Сунил от  Индия с 21:17, 21:17 за 30 минути.

Габриела Стоева и Стефани Стоева водеха в резултата през целия първи гейм. На почивката те водеха с 11:7 точки. После стигнаха до 20:12 и затвориха частта при шестата си възможност.

Във втората част индийките бяха по-равностойни и паузата дойде при 11:10 за Габриела и Стефани. Сестри Стоеви стигнаха до три мачпойнта при 20:17 и реализираха още първия.

Във втория кръг Габриела и Стефани ще играят с победителките от двубоя между Путита Сураджиракул и Суписара Паевсампран ( Тайланд) и Сити Фадия Силва Рамадханти и Априяни Рахаю (Индонезия).

Източник: Haskovo.NET