Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира във Виена

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в зала в австрийската столица Виена с награден фонд 1.55 милиона евро.

Димитров елиминира руснака Карен Хачанов със 7:6(6), 6:3, след като пласира 5 аса и спечели 31 от 38 разиграни точки при вкаран първи сервис по пътя си към успеха след 83 минути игра.

Хасковлията навакса ранен пасив от 1:3 гейма в първия сет, който стигна до тайбрек. В него Димитров отново изоставаше с 3:5 точки, но в реализира обрат, след като взе пет от следващите шест разигравания.

Във втория сет българинът набързо дръпна с 5:1 и сервираше за мача, но се поотпусна и Качанов върна единия пробив. 18-ият в класацията на АТП руснак намали до 3:5, но за повече нямаше сили.

С победата Димитров си осигури 32755 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 20-ото място.

За място на четвъртфиналите хасковлията очаква победителя от двубоя между поставения под номер 3 Стефанос Циципас (Гърция) и Ян-Ленард Щруф (Германия), които играят утре.

Източник: Haskovo.NET