"Борислав" разби гостуващия тим на Елхово

Унищожителна победа с 6:1 постигна "Борислав" срещу последния в таблицата тим на "Елхово", но резултатът спокойно можеще да стане двуцифрен. С четири попадения се отличи централният нападател Андрей Атанасов, а дебют в Трета лига записа 16-годишният вратар Благой Димов.

Само 70 секунди бяха необходими на Андрей Атанасов да открие резултата. Той получи дълъг пас от Георги Неделчев, овладя технично топката във въздуха, финтира противников защитник и би неспасяемо под плонжа на вратаря - 1:0.

До 39 минута домакините играха уверено, пропуснаха няколко положения, но все още не беше ясно, че предстои голов трилър.

Тогава резултатът бе удвоен -  Андрей Атанасов се пребори за топката в наказателното поле на "Елхово" и опъна мрежата за втори път.

През втората част ситуацията на терена не се промени – бориславци нападаха, елховци се бранеха. Така в 54-ата минута резултатът стана класически, след като Шаби Османов подаде великолепно към Андрей Атанасов. Първомайският център- нападател напредна отляво и мушна топката между краката на вратаря - 3:0.

Това внесе успокоение в редиците на „Борислав“ и в 76-ата минута елховци се възползваха от понижената бдителност на първомайската отбрана - техен нападател излезе очи в очи с младия Благой Димов, но би покрай вратата.

Три минути по-късно Джунейт Узунов получи пас зад гърба на защитата и пусна топката покрай плонжа на вратаря - 4:0.

В 84-ата минута Шаби Османов отправи бомбен шут от фаул, но вратарят на "Елхово" с мъка изби. Минута след това Илия Янков стреля от дъгата пред наказателното поле и топката влезе в долния ляв ъгъл на противниковата врата - 5:0.

Две минути по-късно Анрей Атанасов овладя топката между трима защитници, пребори се с тях, излезе на стрелкова позиция и доведе резултата до внушителното 6:0.

Почетното попадение на гостите падна в 90-ата минута, когато първомайци, очакващи последния съдийски сигнал, позволиха на петима противникови футболисти да изскочат срещу един единствен защитник, изстреляната към вратата топка се отби в страничната греда, но притичал нападател на "Елхово" отбеляза за отбора си - 6:1.

24 април 2017 г, Първомай, Градски стадион - 180 зрители

БОРИСЛАВ - ЕЛХОВО 6:1

Голмайстори: 3:0 (2', 39', 54') Андрей Атанасов, 5:0 (74') Джунейт Узунов, 6:0 (85') Илия Янков, 6:1 (90')

Борислав: Васил Кузманов (66' Благой Димов), Джунейт Узунов, Христо Иванов, Радослав Влашев, Георги Неделчев, Илия Янков, Николай Ангелов (63' Янко Матев), Васил Колев, Андрей Атанасов, Шаби Османов, Динко Митрев (63' Тенчо Тенев).

Съдии: Рюстем Карагерен, Цветан Горанов, Ивайло Евтимов (Пловдив).