Хасково посрещна хандбалистки от Кюрдистан

Хандбалният женски тим на централната Северноиракска област Ербил гостува за първи път в Хасково за приятелски мач с местния тим. Момичетата от спортен клуб „Хавлер“ пристигнаха в областния град по покана на Хасковската търговско-промишлена палата.

Делегацията води Мажид Таха от Кюрдската търговска палата в Ербил. Той обясни, че спорта сближава и обединява нациите и затова от ръководството на палатата възнамеряват да поканят хасковлии на своя територия за реванш.

Президентът на хандбаления клуб „Хасково“ Марияна Стаматова каза, че отборът е готов да върне визитата в град Ербил.

Преди началото на мача бяха изслушани двата химна на държавите. Малко след това домакините приветстваха гостите с фолклорен танц, който изпълни ансамбъл „Златна Тракия“ с ръководител Златка Тимонова.

В края на тържествената част хандабалистките и ръководствата на двата тима се снимаха за спомен.

След първия съдийски сигнал, противно на очакванията, резултатът откри представителката на гостите под номер 10. Тя отбеляза гола след точно изпълнение на дузпа. Последва размяна на голове между двата тима и за първи път „Хасково“ поведе в 7-та минута с точно попадение от дузпа, изпълнена от Валерия Миладинова. След неколкократна размяна на водачеството първото полувреме завърши с малко предимство за домакините – 15:12 гола. В крайна сметка мачът завърши в полза за хасковлийки - 33:24 гола.