Спечелихме първа победа като гости

Безценна победа като гост на "Раковски" спечели отборът на "Борислав". Нашите победиха с 2:1 с гол в добавеното време в мач с множество положения и пред двете врати. Нашите изиграха слабо първо полувреме и силна втора част и успяха да наложат волята си в последните секунди.

Първомайци пристигнаха за двубоя със силно осакатен състав. Старши треньорът Светослав Цольов разполагаше само с трима резервни полеви играчи. За пореден път отсъстваха ключови фигури като плеймекъра Пейо Батинов и нападателя Кристиян Ватралев, липсваха наказаните Йордан Томов и Николай Папазов, както и дефанзивният халф Христос Доков. Преди срещата се наложи по спешност да бъде картотекиран 17-годишният Божидар Чорбанов.

Тимът на "Борислав" започна мача разсеяно в защита. Нашите трудно успяваха да се противопоставят на бързите атаки на домакините, които разсичаха с лекота първомайската отбрана. Още в 7-ата минута футболистите на "Раковски"проведоха отлична атака, с няколко подавания матираха защитата на своите гости, техен нападател изскочи сам срещу вратаря Ферди Мюмюнов и прати топката в мрежата.

Повели в резултата, домакините продължиха да диктуват събитията на терена и на няколко пъте техни футболисти изскачаха зад първомайската защитна линия, но оттук-нататък вратарят Ферди Мюмюнов бе абсолютен победител в двубоите с нападателите на "Раковски".

Първомайци обаче също нападаха опасно и имаха своите шансове. В 18-ата минута Васил Колев стреля с глава над вратата. Минута по-късно нашите вкараха гол, но съдията Тодор Малинов не зачете попадението. След изпълнение на ъглов удар Апостол Павлов стреля с глава, топката се удали в горната греда, тупна на голлинията, върна се на терена и попадна пак у Павлов, който отново с глава я изпрати в мрежата. Реферът обаче отсъди нарушение срещу вратаря на домакините, за което може доста да се поспори.

Домакините продължиха да творят ситуации за гол пред първомайската врата. В 24-ата минута след разбъркване в пеналтерията на "Борислав" вратарят Мюмюнов извади топката от голлинията си. Четири минути по-късно играч на "Раковски" се откъсна сам срещу първомайския голкипер, но Мюмюнов спаси с акробатичен плонж.

Нашите изравниха резултата в 32-ата минута, когато Християн Христев се възползва от нескопосано отиграване на защитник на домакините, открадна топката и незабавно със силен шут я прати в мрежата.

Изравняването на резултата стресна футболистите на "Раковски" и те засилиха натиска към първомайската врата. До края на първата част нападатели на домакините цели четири пъти изскачаха очи в очи с вратаря Мюмюнов, който с невероятни изяви спаси мрежата си от ново попадение.

След почивката старши треньорът на "Борислав" Светослав Цольов промени схемата на игра и този ход даде резултат. Средната линия на отбора бе по-наситена. В игра влезе Димо Хаджиев, който се включи много силно в мача.

В 50-ата минута Апостол Павлов стреля с глава над вратата. Домакините отговориха с опасна атака, но Георги Славчев изчисти топката от голлинията. Малко по-късно футболист на "Раковски" прехвърли вратаря Мюмюнов, коженото кълбо тупна пред вратата и я прехвърли.

Към края на мача физическите сили на домакините се поизчерпаха, а "бориславци" засилиха натиска си към противниковата врата. В последните 20 минути на двубоя първомайци владееха инициативата и по-често достигаха до голови положения. В игра влезе и 17-годишният дебютант Божидар Чорбанов, който се понрави с добри отигравания.

В 82-ата минута Илия Длагонски подаде отличен пас към Християн Христев, който се оказа в отлична позиция и стреля, но покрай вратата. Минута по-късно пак Длагонски проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, топката се отби в ръката на защитник, но реферът отсъди корнер. След изпълнението му Апостол Павлов би с глава на метър от вратата. Малко след това Тенчо Тенев опита късмета си, но стреля неточно.

Две минути преди края Апостол Павлов посрещна една отбита топка пред наказателното поле и със страхотен шут тресна горната греда на противниковата врата.

В даденото от съдията триминутно продължение шансът най-после споходи първомайския отбор. Левият защитник Кристиян Николов, който направи силен мач, проби отляво, центрира великолепно и връхлитащиятДимо Хаджиев заби неспасяемо топката в мрежата на "Раковски".

След мача над 60-те първомайски фенове, присъствали на срещата, изпратиха с овации момчетата, които се раздадоха и спечелиха първата си победа каго гости.

Победата за "Борислав" изковаха: Ферди Мюмюнов, Кристиян Николов, Георги Неделчев, Апостол Павлов, Таньо Бончев (46 - Димо Хаджиев), Георги Славчев, Тенчо Тенев, Илия Янков (76 - Божидар Чорбанов), Васил Колев (88 - Димитър Даллев), Християн Христев, Илия Длагонски.