Първомайският отбор се отпуши срещу "Миньор"

Сайтът http://fcborislav.com съобщава за първа победа  през пролетния полусезон и едва втора за този шампионат на "Борислав". Първомайският тим се отпуши с 2:0 срещу гостуващия му "Миньор" (Раднево).

Нашите започнаха мача вихрено. Още при първата им атака Йордан Томов центрира от дясно, но противников защитник спря с ръка пътя й към вратата и реферът посочи бялата точка още в 38-ата секунда на срещата. Дузпата изпълни централният нападател Християн Христев, който бе безапелационен и откри резултата.

Първомайци продължиха да играят с много устрем и желание и удвоиха преднината си в 14-ата минута. Пейо Батинов от пряк свободен удар прати топката остро и ниско по тревата в наказателното поле, където радневски футболист засече коженото кълбо и го заби неспасяемо в собствената си мрежа.

Бързите попадения дадоха криле на домакините, които продължиха да диктуват събитията на терена. Нападателят Илия Длагонски отправи опасен удар покрай гредата, а в 38-ата минута той бе задържан в пеналтерията на противника, но съдията спести втора дузпа.

Пет минути преди почивката Пейо Батинов опита триково да мушне топката във вратата, но вратарят на миньорци се усети и спаси.

В 54-ата минута нашите пропуснаха отлична възможност за гол. Таранът Християн Христев бе изведен зад защитата на съперника, напредна сам срещу радневския вратар, който се хвърли в краката му и блокира удара. Топката се върна на границата на наказателното поле, където попадна в краката на връхлитащия Батинов. Силният удар на първомайския плеймейкър обаче прелетя над опразнената врата.

10 минути преди края завърналият се през седмицата нападател Васил Колев проби отдясно и центрира остро към точката за изпълнение на дузпа. Там топката попадна у Илия Длагонски, който стреля неточно.

В последната минута на мача Пейо Батинов отправи хитър удар към радневската врата, но противниковият голкипер спаси.

През целия мач отборът на гостите не успя да отправи нито един удар към първомайския вратар Ферди Мюмюнов.

След последния съдийски сигнал публиката изпрати с ръкопляскания футболистите, които се раздадоха за победата.