Бадминтонистите започнаха силно новия сезон

Състезателите на КФВС „Атлет“ завоюваха  6 златни, 4 сребърни и един бронзов медали от първото си за сезона състезание. То се проведе на 19 и 20 септември в Севлиево и е част от Националната верига „Млади таланти“ за деца до 11 и до 15 години.

Станимир Терзиев, Светослав Раев, Георги Манчев, Николай Давчев, Николай Колев и Христо Колев; Елеонора Иванова, Калояна Налбантова, Цветина Попиванова, Александра Василева представиха първомайския клуб.

В надпреварата взеха участие най-добрите 32 момчета и 32 момичета от 12 града,  разпределени в предварителни групи.

При момчета до 11 години шампион стана Станимир Терзиев, който игра на финал със Светослав Раев. Георги Манчев и Николай Давчев  отпаднаха на четвъртфиналите;

Финала при момичетата също беше между състезатели на “Атлет“ – Елеонора Иванова победи Калояна Налбантова с 2:1 гейма, Цветина Попиванова загуби четвъртфинала в контрагейм и остана без медал.

Треньорите отново взеха решение 11-годишната Михаела Чепишева да се състезава при момичетата до 15 години и тя не ги разочарова, завоювайки  бронз при по-големите.

При двойките момчета шампиони станаха Светослав Раев и Николай Давчев, като това е 4 титла за тях през тази година.

При момичета двойки финалът беше между Михаела Чепишева и Елеонора Иванова срещу Калояна Налбантова и Цветина Попиванова. Очаквано Миша и Ели завоюваха златото, оставяйки среброто за другата първомайска двойка.

Никола Колев отпадна на четврътфинала от състезаващият се за Хасково първомаец Атанас Тодоров.

Отлични впечаттления оставиха 7-годишните Александра и Христо. Тъй като няма състезания за малки, те се изправиха срещу батковци и каки.

Треньорът Илиян Кръстев сподели, че е изключително доволен от представянето на отбора. Само преди няколко месеца – каза той- на същия този турнир нямахме нито един златен медал. Резултатите идват след ползотворна подготовка, в която децата участваха пълноценно. Не може да не отбележа хъса, с който тренира Алекс – цяло лято не е пропуснала нито едно занимание.

Полезен се оказа и спортния лагер, проведен в бивша база на ЦСКА в Китен. Осигурена е била със зала с 4 корта. В пакета освен нощувка и  5-разово хранени са влизали спасител и лекарски екип през цялото време. Базата се ползва изключително от руснаци. Децата сами са си платили лагера, а общината е поела транспорта им.

Предстои Републиканско отборно първенство с Стара Загора на 3 и 4 октомври, където треньорите очакват отлично класиране.