Първомайци участваха с три лодки в Републиканското по водомоторни спортове

Три първомайски лодки участваха във Втория кръг на републиканското първенство по водомоторни спортове, проведен в Лом.

Купа за третото си място в клас SA-250 получи 17-годишният Йордан Йорданов. На крачка от почетната стълбичка – четвърти – остана капитанът на клуба в Първомай – Антон Антонов. Той се състезава в клас SC-550. Още един 17-годишен младеж представи отбора. Михаил Илиев остана пети в SA-250.

Преди месец Първият кръг се проведе в Тутракан, а този път домакин беше клуб „Порт Лом“.

В състезанието участваха 39 лодки от Лом, Варна, Тутракан, Русе, Ряхово, Кърджали, Балчик и Първомай. За пръв път тази година състезателните класове са 9. Новият е О-125. Първомайци твърдят, че е по-перспективен от останалите и възнамеряват догодина да имат представител и в него.

Регата премина подзоркия поглед на председателя на Федерацията по водомоторни спортове Любомир Кожухаров,а двама кметове – на Лом – Иво Иванов и Ангел Папазов на Първомай наградиха победителите.