Сразихме Левски в инфарктен мач в зала Дружба

Победният устрем на женския баскетболен тим „Левски” бе прекършен тази вечер от домакините „Хасково 2012” в инфарктен мач в зала „Дружба”, завършил с резултат 75:71. Момичетата в синьо имаха щастлива серия от осем поредни победи, последната срещу Нефтохимик преди 3 дни.

Гостенките започнаха устремно и със самочувствие и първата четвърт завърши катастрофално за хасковлийки – 13-23. В следващите минути обаче последва пълна мобилизация сред момичетата на Елена Станкова и след страхотна игра те успяха да обърнат резултата в своя полза, като втората четвърт завърши 26:13.

След драматичното първо полувреме оставащите две части бяха почти равностойни - (19-18) - (17-17).

Голяма подкрепа получиха хасковлийки и от резервния си играч – публиката, която окуражаваше гръмогласно отбора. На няколко пъти запалянковци бяха на път да скочат на съдиите, които забележимо подпираха софиянки.