Григор проигра шансовете си срещу Надал

Нашият показа че няма психика за големите мачове

Първата българска ракета Григор Димитров загуби след множество грешки в решителни моменти срещу световния №1 Рафаел Надал. Българинът загуби нелепо почти спечелен мач с 1:3 сета/ 6:3 6:7 6:7 1:6/, както и невероятния шанс да играе във финала на първия за годината турнир от Големия Шлем. Особено болезнена бе загубата в третия сет, където нашият спаси няколко сетбола, пропусна точки за сета и накрая падна с 9:7. В първите три сета българинът напълно надигра Надал. Гришо беше категоричен в първия сет и след пробив и убедителни сервис геймове затвори частта на 3. Във втория Григор навакса пробив пасив и след като вкара двойно повече уинъри от съперника, стигна само до тайбрек. Там се пропука и след 4 непредизвикани грешки загуби със 7:3. В третият сет Григор всеки път бе на кантар да пробие Надал, вместо това оня го стори след безобразен сервис гейм на нашия. Гришо върна пробива и след нова порция пропуснати шансове стигна до тайбрек. Там се отличи с пропуски в решителните моменти, един от които фрапиращ-на празен корт. Намеси се и малшанса -при сетбола на Надал, изглеждащият перфектен лоб на Гришо излезе с 1 милиметър в аут. Вторият тайбрек бе истинския край на мача и шансовете за победа срещу най-набедения №1 в историята на тениса. Надал играеше скучно до припадък, като повечето пъти - буташе и буташе топката в корта в очакване съперникът му да сгреши. Гришо не го разочарова-десетки топки отидоха в мрежата, други в аут, а постоянното тичане наляво и надясно изцедиха силите на хасковлията за битка в другите сетове. Дори и в убедителния 4-ти сет Надал не показа кой знае каква игра, но нашият изглеждаше гроги-краката му все едно бяха залепнали за корта.

Със загубата Гришо пропусна да се вероятна среща с кумира си Федерер на ½ на надпреварата и може би един от най-добрите си шансове досега да играе на финал на Голям Шлем. Можеше дори да мечтае за нещо повече. Вчера отпадна главният фаворит за титлата и 4-кратен победител тук Новак Джокович, а най-добрия тенисист за всички времена/и следващ съперник/ Роджър Федерер е в напреднала тенис-възраст и определено далеч от най-доброто на което е способен.