Лудогорец излиза срещу Партизан в похода в Шампионската лига

Българският шампион "Лудогорец" успя да се класира за третия квалификационен кръг в Шампионската лига, след като смаза на реванша в Разград "Слован" (Братислава) с 3:0, предаде football24.bg.

Всичко се реши в първите десетина минути - Иван Стоянов вкара първия гол за българите още в третата минута, а Дани Абало се разписа в 12-тата. И двата гола станаха след мощни удари - от воле на Стоянов и по диагонала на Абало. Абало вкара и трети гол в 78-та минута, когато беше изведен сам срещу Путночки и го преодоля с лекота.

В следващия кръг "Лудогорец" ще играе със сръбския шампион "Партизан", който едвам се класира за тази фаза след две равенства с "Ширак" - 1:1 и 0:0. В Белград сърбите играха почти цял мач с човек по-малко, а в първия мач вкараха изравнителния гол, който реално ги класира напред, в последната минута.

Източник: actualno.com