Нова Зеландия се добра до равенство със Словакия

Роберт Витек стана футболистът на Словакия, отбелязал първия гол за страната си на световни финали, след като в 49-ата минута на срещата с Нова Зеландия, от програмата на група "F", направи резултата 1:0. Витек се възползва от центриране отдясно по нападението на тима си и реализира с глава. До края ситуацията на терена не се промени съществено, но въпреки това, в даденото от съдията продължение Рийд отбеляза за 1:1, връчвайки точката на тима си.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол през първите 45 минути. Европейският състав бе по-активен в атакуващ план.

Първата по-сериозна опасност обаче бе пред вратата на Словакия. Килън стреля с глава от няколко метра, но право в ръцете на стража Муха. В 22-ата мин. Хамшик шутира по диагонала, но топката премина встрани от вратата.

В 35-ата мин. Витек шутира много опасно отдалеч, но ударът му не бе достатъчно точен. В 43-ата мин. Хамшик отново шутира от 25 метра, но Пастън изби в корнер.