Първокласниците от СУ „Йордан Йовков“ отбелязаха усвояването на родното четмо и писмо с поредица от тържества, на които представиха пред родителите си и училищното ръководство придобитите знания и умения.
В рамките на събитията четирите първи класа изнесоха различни тематични програми, включващи рецитали, музикални изпълнения и сценични драматизации. Част от представянията бяха посветени на българската книжовна традиция и исторически личности като Паисий Хилендарски, както и на делото на Кирил и Методий. В отделни програми бяха включени съвременни интерпретации на приказни сюжети и образи на учебни персонажи като Буквара, Читанката и Азбуката.
Учениците демонстрираха умения за четене, работа с текст и сценично присъствие, а в някои от инициативите се включиха и родители чрез интерактивни игри. Директорът на училището Людмила Чаушева поздрави първокласниците за постигнатия напредък и им връчи сертификати за грамотност.
Събитията отбелязаха прехода към следващ етап в обучението – самостоятелното четене и разширяването на знанията.
Това съобщиха от ръководството на училището.