Важна победа за футболистите на АРДАU17 срещу Берое

Изключително важно и ценна победа записаха футболистите на АРДАU17 като гости на Берое. Двубоят от 30-ти кръг на Зона Пловдив бе спечелен от момчетата на Цанко Бисеров с 3:2. Домакините откриха първи резултата в 5-ата минута, след като се възползваха от грешка в нашата защита. Попадение на Петър Динев бе отменено в 25-ата минута поради засада. Берое успя да удвои своята преднина в 37-ата минута, когато техен играч успя да се разпише, след самостоятелен пробив. На почивката наставникът на АРДАU17направи няколко промени в състава. Три минути след началото на второто полувреме Никола Жеков бе фаулиран в наказателното поле, главният съдия посочи мястото за изпълнение на 11-сет метров наказателен удар, който Борис Лозев превърна в гол. Серкан Кехайа в 52-ата минута можеше да изравни, но ударът му от над 40 метра срещна напречната греда. Натискът на нашите играчи продължи и логично се стигна до второ попадение. В 60-ата минута Никола Жеков бе точен с глава, след центриране на Серкан Кехайа от пряк свободен удар. В 68-ата минута Петър Динев насочи топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на домакините и изведе АРДА напред в резултата. До края шансове за гол имаха Ервин Юсеин и Йозем Трифонов. Домакините отговориха с няколко центрирания, но до сериозни положения пред нашата врата не се стигна. Следващия мач е в събота срещу Локомотив Пловдив.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET