Григор Димитров отпадна във втория кръг на Мастърсa в Торонто

Българинът Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада) с награден фонд от 3.49 милиона долара.

Поставеният под номер 14 Димитров, полуфиналист в надпреварата през 2014 година, загуби от Райли Опелка (САЩ) с 3:6:, 4:6 за 75 минути.

211-сантиметровият Опелка пласира 12 аса и не допусна пробив в срещата.

Американецът стартира силно поведе с 3:0 гейма по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Димитров започна по-добре за разчита мощните сервиси на съперника, но беше пробит за 4:5. В следващия гейм хасковлията стигна до единствения си брейкбол, но не успя да го реализира, а Опелка затвори мача.

Българинът, който почиваше в първия кръг в Торонто, допусна трета поредна загуба в Тура на АТП и остана без победа от края на юни.

Източник: Haskovo.NET