"Славия" постигна драматичен обрат срещу "Арда",победи с 3:2

Отборът на Славия постигна ценен успех в битката за оцеляване в елита. Възпитаниците на Александър Тарханов надвиха Арда (Кърджали) с 3:2 в ранния съботен мач от програмата на 19-ия кръг в efbet Лига. Тонислав Йорданов (15) изведе гостите напред с първия си гол с екипа на Арда, а Петер Макрилос (16) изравни също с дебютно попадение. Румен Руменов (40) отново даде преднина на тима от Кърджали, а Георги Вълчев (55) възстанови равенството. Петер Макрилос (72) направи пълен обрата за "белите".

Три победи от 18 мача и едва 13 точки. Това беше активът на Славия от началото на първенството, но с днешния успех "белите" поставиха под напрежение Ботев (Пловдив), който утре излиза срещу Монтана, както и Ботев (Враца), който ще се изправи срещу Царско село. Опасността от изпадане е съвсем реална, макар че президентът на най-стария столичен клуб Венцеслав Стефанов твърди друго. Днес Славия се оттласна от дъното с този успех и дръпна с две точки на Етър.

Славия нямаше шампионатен успех от 10 декември, когато се наложи с 2:1 при визитата си на Ботев (Враца). В зимните контроли "белите" регистрираха само поражения, а след подновяването на първенството отстъпиха с 0:1 на ЦСКА-София и измъкнаха равенство 1:1 като гост на Берое.

[Славия - Арда] @@@

В 7-ата минута се откри първата добра възможност за гол в мача и тя бе на сметката на Арда. Спас Делев получи топката в наказателното поле, след което шутира, но Светослав Вуцов бе покрил ъгъла си и изби в ъглов удар.

В 15-ата минута резултатът беше открит от Тонислав Йорданов. В 15-ата минута резултатът беше открит от Тонислав Йорданов. Спас Делев намери добре Александър Георгиев зад гърба на защитата на "белите". Той от своя страна центрира по земя в наказателното поле, а там Тонислав Йорданов атакува топката и преодоля Вуцов. Радостта на гостите не трая дълго и още при подновяването на играта Славия изравни чрез дебютно попадение на Петер Макрилос. Австралиецът се възползва от боксирана топка на Иван Караджов. Той овладя топката и с шут от границата на наказателното поле изравни.

В 22-ата минута удар с глава на Иван Коконов мина встрани от вратата. В 30-ата минута Емил Стоев стреля към вратата, но шутът му не намери очертанията на вратата. Четири минути по-късно Димитър Рангелов се обърна добре към вратата и нанесе силен удар, попаднал в ръцете на Иван Караджов. Арда веднага отговори с опасен шут на Таравел, който премина над вратата.

В 40-ата минута Арда отново излезе напред в резултата с гол на Румен Руменов. Тимът от Кърджали организира нова добра атака по левия фланг чрез Спас Делев и Александър Георгиев. Бранителят центрира в наказателното поле, където Румен Руменов засече с глава, а Светослав Вуцов изгледа топката как влиза във вратата му. Веднага след гола младият страж парира удар на Спас Делев.

Второто полувреме започна с две добри атаки към двете врати, които обаче не доведоха до трудности за Вуцов и Караджов. В 55-ата минута Славия възстанови равенството с хубав гол на Георги Вълчев. Голяма заслуга за попадението има Димитър Рангелов, който показа техника в наказателното поле. Той намери Вълчев през няколко футболисти, а халфът на "белите" с мощен шут преодоля Иван Караджов.
В 72-ата минута Славия достигна до пълен обрат чрез Петер Макрилос. Нападателят вкара своя втори гол в мача след чудесно извеждащо подаване на Дарко Тасевски. Опитният халф намери своя съотборник зад гърба на защитата, а Макрилос не смърка от метър разстояние до Караджов.