Нова издънка за Холандия, Турция без проблеми срещу Финландия

Въпреки че е смятан за един от фаворитите на Евро 2008, отборът на Холандия записа поредната си издънка.

"Лалетата" изненадващо не успяха да спечелят домакинската контрола срещу Дания и завършиха 1:1.

Възпитаниците на Марко ван Бастен откриха резултата в 27-мата минута, когато след бърза контраатака Рууд ван Нистелрой се разписа за 1:0.

След почивката датчаните успяха да изравнят чрез Кристиян Поулсен и въпреки че "лалетата" имаха превъзходство през по-голямата част от мача, не успяха да постигнат трета поредна победа в контролите си.

Холандия е в групата на смъртта с Италия, Франция и Румъния.

В друга контрола участникът на Евро 2008 Турция не срещна особени проблеми в срещу Финландия и спечели с 2:0.

Нападателят на Мидълзбро Тунджай Шанлъ откри резултата още в 15-та минута, когато успя да промуши топката в долния ляв ъгъл на вратата на Петер Енкелман.

В края на мача Семих Шентюрк от Фенебрахме оформи крайното 2:0 за южните ни съседи.

Турците са в група А на Евро 2008 и стартират участието си на 7 юни срещу Португалия.