Спартак (Пд) разби ФК Димитровград с 8:0

Осем гола получи във вратата си ФК "Димитровград" при гостуването на "Спартак"- Пловдив вчера. Срещата бе част от 22 -ия кръг на първенството на Югоизточна В група.

Още до 10-тата минута домакините вече водеха с 2:0, а димитровградчани не можаха да отговорят на атаките. Мачът продължи в същото темпо, като през първото полувреме тукашният тим получи още два гола в своята врата.

Червен карто отнесе пък играчът на ФК "Димитровград" Живко Митев.

Припомняме, че в средата на март ФК "Димитровград" успя да се наложи над "Спартак" Пд с 4:1 при гостуването му на стадион "Миньор".

Срещата вчера бе и първата изява на новия треньор Тодор Манев, който пое отбора в петък след рокада на поста. Досегашният наставник Христо Георгиев замина в съседно Хасково, където застана начело на тамошния тим.

И след катастрофалната загуба ФК "Димитровград" e на осмо място във временното класиране,  "Спартак" -Пловдив е на 7-ма позиция. Следващата седмица димитровградчани приемат отбора на Брестник на свой терен.