"Борислав" започна с класическа победа

Димитър Янчев бележи третия гол

Убедителна победа с 3:0 записа "Борислав" на старта на новото първенство в пловдивската "А" Областна група. Първомайци разбиха с класическия резултат гостуващия съперник "Чернозем". Успехът срещу коравия съперник обаче дойде трудно в последните минути на мача.

Нашите започнаха с настроение и натиснаха съперника в неговата половина от терена. Петко Василев пропусна да вкара от удобно положение, а минута по-късно Николай Папазов навърза няколко защитници в пеналтерията, финтира и вратаря, но се засуети и ударът му бе блокиран.

Към края на първата част Папазов бе фаулиран на два пъти, но реферът си затрая. Тази явна несправедливост разпали гнева на известния с буйния си нрав нападател. При едно безобидно стълкновение в средата на игрището той подгони противников играч, спъна го и го срита още веднъж. Потърпевшият скочи и хвана нашия за гушата. Двата отбора се посбутаха няколко минути и екшънът приключи с червени картони за двамата бабаити.

През второто полувреме играта се поизравни. Гостите заиграха агресивно и погледнаха към първомайската врата. Там обаче стабилно стоеше вратарят Недялко Топалов, който ликвидира всички шансове на съперника.

Двайсетина минути преди края на двубоя двама черноземски защитници прегазиха играещия треньор на "Борислав" Димитър Янчев и съдията свирна дузпа. Зад топката застана Жеко Димитров и хладнокръвно реализира. Три минути по-късно пак Жеко Димитров получи топката отляво пред наказателното поле на противника и от 25 метра с прецизен шут прати коженото кълбо в далечния ъгъл. Точка на спора сложи Димитър Янчев, който заби третия гол с глава след отлично центриране отдясно на Димитър Далев.