Четата на Пранди отново гази... На полуфинал сме!

Пета поредна победа записа националният отбор по волейбол на България за мъже на Европейското първенство в Турция.

Четата на Силвано Пранди се класира на полуфинал след победа над Холандия с 3:1 гейма (25:15, 26:24, 21:25, 28:26)

Още в началото на мача българите показаха превъзходство и при първото техническо прекъсване водеха с две точки. Разликата стана три точки в полза на българите при 11:8, а при второто прекъсване тя вече бе четири точки – 16:12.

След отлични отигравания нашите затвориха гейма на 25:15 Холандците направиха само една успешна блокада, срещу шест за България.

Във втория "лалетата" се разиграха и поведоха с две точки. При 2:6 пък Силвано Пранди поиска почивка. Съперникът обаче продължи да владее положението и разликата стана пет точки – 3:8.

В наглед трудната ситуация отново се прояви Владимир Николов, благодарение на който нашите намалиха до 6:8. Минути по-късно разликата стана една точка – 10:11.

При резултат 17:19 Бланже пожела спиране на играта. След като Холандия поведе с 22:18 последва прекъсване за Пранди, след което българите стигнаха до равенство 22:22. Нашите поведоха за първи път в гейма - 23:22 и в крайна сметка спечелиха с 26:24.

Третият гейм бе доста оспорван. Българите поведоха, но допуснаха много грешки. Последва размяна на точки, доста време разликата бе една точка в полза на единия или другия отбор.

Холандците не се отказаха и пак стигнаха до равенство – 16:16. Те успяха и да поведат – 19:21, а добрата им игра продължи и "лалетата” взеха гейма с 25:21.

Трудно бе началото и на четвъртия гейм, в който холандците излязоха напред в резултата. Оспорваната игра продължи през цялото време.

Второто прекъсване дойде при 16:15 за тима на Пранди. Отборът на Бланже обаче успя да стигне до две точки разлика малко преди края на гейма – 20:22. Холандците спасиха три мачбола, но в крайна сметка загубиха гейма (26:28) и мача (1:3).

Утре България излиза срещу Русия в мач без значение след като момчетата на Пранди вече се класираха за финалите на европейското първенство.