Григор Димитров загуби от Бублик

Григор Димитров завърши 11-ото си участие на "Уимбълдън" още във втория кръг със загуба с 4:6, 6:7(6), 6:7(4) от представителя на Казахстан Александър Бублик за 2 часа и 28 минути игра.

Поставеният под номер 18 в схемата българин така и не успя да се справи с коварните сервиси на Бублик, който наниза впечатляващите 34 аса. За сравнение Димитров направи само 4 в хода на целия мач.

Загубата от Бублик означава, че Димитров не е преминавал втория кръг на "Уимбълдън" от 2017 година насам, докато за 24-годишния казахстанец това е едва второ класиране за трети кръг на турнир от "Големия шлем" изобщо.

В целия мач имаше само един пробив, който дойде още в третия гейм на първия сет. Играта на корт номер 12 между двамата съперници бе много равностойна, но големият брой асове натежа решително в полза на Бублик. Така например и в двата тайбрека роденият в Русия представител на Казахстан изоставаше с 2:4 точки, но успяваше да направи обрати след смяната на полетата и да спечели и втория, и третия сет.

В третия кръг Бублик ще играе с победителя от мача между поляка Хуберт Хуркач и американеца Маркос Жирон.

Източник: Haskovo.NET