Джокович прегази Гофен и се класира за полуфиналите на Уимбълдън

Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира за полуфиналите на трурнира от Големия шлем "Уимбълдън" Новак Джокович. Сърбинът победи категорично Давид Гофен с 6:4, 6:0, 6:2.

Така Джокера се спори за място на финала на надпреварата в Лондон с победителя от двойката Роберто Баутиста Агут - Гуидо Пея.

Ноле срещна леки проблеми с Гофен само в първия сет, когато се наложи да наваксва пасив от пробив. След това започна наказателната акция на сърбина.

Джокович спечели общо десет поредни гейма до 1:1 в третия сет. При 2:5 в последната част белгиецът сервираше за оставане в срещата.

Сърбинът стигна до мачбол и го реализира тутакси след топка в аут на съперника. Ноле записа 24 печеливши удари и 17 непредизвикани грешки.

Миналата година сърбинът спечели трофея в Лондон след успех с 3:0 сета на финала срещу Кевин Андерсън. По пътя към полуфиналите в британската столица Ноле има загубен само един сет. Той се бори за своята пета титла в надпреварата.

Източник: offnews.bg