Играчите на „Борислав“ записаха първа загуба

Повече от 67 минути „Борислав“ игра с човек по-малко при загубата си като гости на Ямбол 1915 с 2:3 във втория кръг от шампионата във „В“  Републиканска футболна група.

Двубоят започна равностойно, като ямболските футболисти бяха по-настойчивият тим. В 23 тата минута Ангел Здравчев получи втори жълт картон и остави бориславци с човек по-малко на терена. Ямболският тим се възползва от преимуществото си чак в края на полувремето, когато за по-малко от 5 минути резултатът набъбна на 3:0 Очакванията бяха за още голове във вратата на гостите през второто полувреме, но бориславци показаха характер, успяха да върнат 2 гола и малко не им достигна, за да накажат домакините за успокоенитето им, че са си свършили работата през първото полувреме.. В 55 минута Андрей Атанасов получи право да изпълни дузпа и не сгреши от бялата точка. Задължителното си попадение отбеляза и Георги Какалов – изключително красиво, от пряк свободен удар. .Ямболският тим трудно противодействаше и  имаше истински късмет да опази вратата сипри създадените от гостите че гостите още няколко опасни положения.

След втория кръг на шампионата, „Борислав“ заема 7 позиция с 3 точки.