Две разгромни победи в контролни мачове записа „Борислав“

Две разгромни победи в контролни мачове записа „Борислав“ за една седмица. Първо беше разбит тимът от Асеновград „Асеновец“, получил 4 безответни попадения във вратата си. Двубоят се игра на градския стадион в Първомай миналата сряда. Андрей Атанасов откри в 14-та минута, а в 34-та пак той удвои. В 68-та минута Георги Какаклов реализира от дузпа за 3:0, а Богдан Кузмов оформи крайното 4:0. Домакините от Първомай изпуснаха още доста положения. Младият състав на „Асеновец“ рядко създаваше нещо интересно в атака и така и не стигна до почетно попадение.

Вчера „Борислав“ (Първомай) надигра и „Свиленград“ с 5:0, също у дома. Първомайци не оставиха съмнение в превъзходството си и постигнаха победа с изразителен резултат. Голмайстори станаха Ангел Здравчев, с две попадения, Димитър Димитров, Георги Какалов и Андрей Атанасов.

Контролите са част от подготовката на отбора за предстоящия сезон в Трета лига – Югоизточна група.

Първенството в Югоизточната Трета лига стартира на 12 август, а жребият за есенния полусезон ще бъде изтеглен на 2 август.

Следващи контроли на „Борислав“ са на 29 юли,събота с „Гигант“ (Съединение) и на 5 август,събота с Ботев U-19.