"Борислав" победи и изпревари "Черноморец" Бс

Хубава победа с 2:0 постигна "Борислав" срещу гостуващия му "Черноморец" (Бургас) пред над 500 зрители, изпълнили градския стадион. Първомайци категорично надиграха своя съперник и след 22-ия кръг от първенството в Югоизточната "В" група изпревариха "акулите" във временното класиране.

Нашите натиснаха противника още от началото на мача. Бургаският тим, съставен изцяло от млади футболисти, се бранеше организирано. В 14-ата минута резултатът можеше да бъде открит, след като техничен фалцов удар на Димо Хаджиев срещна горната греда, Християн Христев посрещна със задна ножица отскочилата топка, но вратарят на гостите с акробатичен скок изби коженото кълбо от горния ляв ъгъл. Голкиперът на "Черноморец" се представи отлично десет минути по-късно, когато успя да отрази хубав изстрел с глава на Георги Неделчев.

Все пак бургаската защита капитулира в 36-ата минута. Левият защитник на "Борислав" Кристиан Николов поде атака по левия фланг, подаде към Йордан Томов, който се вряза в наказателното поле на противника и от аутлинията центрира остро пред вратата. Там топката бе засечена със шпагат от връхлитащия Георги Славчев, който я заби в мрежата.

Голът поуспокои домакините, които продължиха да демонстрират надмощие, но положенията пред бургаската врата намаляха.

В средата на второто полувреме отличният до момента вратар на гостите получи разтежение и бе заменен.

В 79-ата минута "акулите" останаха с човек по-малко на терена, след като защитникът Ангел Иванов получи червен картон. Бургаският футболист задържа с ръце откъсващия се сам срещу вратата първомайски нападател Христиан Христев.

Четири минути преди края на мача влезлият като смяна нападател Илия Длагонски получи отличен пас на границата на наказателното поле и стреля в левия ъгъл, но младият бургаски вратар спаси вратата си с невероятен шпагат.

Две минути по-късно обаче Длагонски бе безмилостен, след като проби отляво, навърза няколко противникови защитници и с кинжален удар прати топката в мрежата.

Младите футболисти на "Черноморец" се понравиха с бойката си и организирана игра, макар че не успяха нито веднъж да застрашат първомайската врата.

"Борислав" изкова победата в следния състав: Ф.Мюмюнов, Кр.Иванов, Ап.Павлов, Г.Неделчев, Г.Славчев (60 - Т.Тенев), И.Янков, Д.Хаджиев (80 - Н.Папазов), П.Батинов, Й.Томов, Хр.Христев, В.Колев (73 - И.Длагонски).