Бадмонтонистите с пробив и при 15-годишните

Бадминтонистите до 15 години на КФвС „Атлет“ останаха без медал на Държавното отборно първенство по бадминтона, което се проведе на 17-18 октомври в Оряхово. Между десетте отбора участие взеха и първомайските момчета от КФВС  „Атлет“  Стефан Терзиев, Николай Колев, Алекс Качаров, Тодор Андреев и Илиан Димитров. Те се наложиха с 5:0 срещи над съперниците си от Димитровград, но загубиха с 2:3 мачовете си срещу Русе и останаха на 4 място. Въпреки, че момчетата се върнаха без медал, това е най-доброто класиране на първомайци в тази група от години. Треньорите Илиян и Красимир Кръстев очакват още по-добри резултати през следващата година, когато състезателите вече няма да са сред най – малките.

Следващото състезание ще е на 23-25 октомври в Стара Загора за деца до 11 и 17 години и е от веригата „Млади таланти“. При по-малките „Атлет“ участва с 8 момичета и 6 момчета.