Волфсбург прегази Интер и като гост

Волфсбург се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като отстрани Интер с общ резултат 5:2. Реваншът на стадион „Джузепе Меаца” завърши с нов успех за германците, този път с 2:1, което ги прати в следващата фаза на турнира. Гостите поведоха в 24-ата минута чрез Калигури, което напълно сломи футболистите на „синьо-черните”. След като получиха гол, те тотално се отчаяха и даже можеха да допуснат още попадения във вратата си, но късметът в няколко ситуации ги покри. От своя страна „вълците” стояха перфектно организирано в Италия и използваха най-силното си оръжие – бързи контраатаки, на които Интер така и не намери противодействие в двата мача. Домакините все пак изравниха в 71-ата минута чрез Родриго Паласио, който се разписа преди седмица и на „Фолксваген Арена”. Чак след това играчите на миланския колос получиха някакъв импулс в играта си, но вече беше твърде късно и написаха поредната разочароваща страница през сезона. В края даже Николас Бентнер вкара втори гол за гостите, с което направи резила на миланци пълен. Джердан Шакири попадна в групата на домакините, но остана на резервната скамейка, тъй като има здравословни проблеми и това се отрази на атаката на Интер. Подобно беше положението и с Матео Ковачич, но Роберто Манчини получи зелена светлина и заложи на хърватина от 1-ата минута. Дитер Хекинг не можеше да разчита на наказания Налдо, а на негово място заложи на Тим Клозе. Атаката логично поведе голмайсторът Бас Дост, подпомаган от звездата Кевин Де Бройне. Андре Шурле пък остана резерва, защото е измъчван от лека травма.

Източник: dnes.bg