Гришо отпадна от турнира в Ротердам

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров отпадна още след втория си мач на турнира от сериите ATP 500 в Ротердам, след като отстъпи на Жил Мюлер от Люксембург след 2:6, 6:7(8). 37-ият в света противник на Гришата се намира в много силна форма и още преди мача имаше предпоставки, че задачата на нашето момче никак няма да е лесна, както се и потвърди. Първият сет започна по страхотен начин за сервиращия с лява ръка Мюлер, който стигна до два последователни пробива - в първия и третия гейм, и постепенно достигна до аванс от 4:0 при геймовете. Нашето момче не успя да върне нито един от пробивите и резултатът се запази, докато във втория сет хасковлията пропиля три шанса да пробие още в четвъртия гейм и в крайна сметка мачът трябваше да се решава след тайбрек. В него Гришо стигна до два сетбола. При втория сетбол имаше пред себе си два свои сервиса на разположение, но пропиля и двата шанса и в крайна сметка неговият противник си взе своето. Mюлер се добра до успеха най-вече след жестока намеса на мрежата при която топката тупна на два пъти в полето на българина, а след това с класно воле противникът на Гришо го довърши. Сега за Григор Димитров предстои участие на турнира в Акапулко, където през изминалия сезон спечели най-голямата си титла до този момент и има да защитава цели 500 точки за световната ранглиста.

Източник: dnes.bg