Лодките на Първомай станаха втори на републиканското по водомоторни спортове

Снимките са ни предоставени от Костадин Момчилов

29 лодки, от 8 отбора, разделени в 7 класа взеха участие в кръг от Републиканското първенство по водомоторни спортове, проведено през уикенда на язовир Брягово. Морският клуб от Първомай зае второто място в отборното класиране с 2519т. Той беше изпреварен само от «железният отбор» на Порт Лом, който събра повече точки, отколкото втория и третия взети заедно- 5500. Трети останаха лодките на «Дионис-95» от Балчик. Две първи места завоваха и състезаващите се за първомайския клуб Йордан Йорданов и Никол Радукова.

Данчо, който още не е навършил 15 години, за пръв път се качва на най- високото стъпало на почетната стълбичка, но заявка за бляскаво бъдеще е дал още 13-годишен. Младежът се е запалил по водомоторните спортове преди малко повече от година, благодарение на баща си, бивш състезател, и кръстника си Георги Пенцов. Победителят в клас SA-250 е изключително доволен от представянето си и се надява моторните лодки да се превърнат за него в нещо повече от хоби. За сега баща му се грижи за техниката, а той само помага, но в бъдеще е готов да си сменят ролите. Перспектива в Данчо виждат и всички, които го наблюдаваха по време на състезанието.

Далеч по- драматично се развиха нещата за Никол Радукова в клас R-1000. В първите две гонки категоричен победител стана Камен Чимидялков, но още във втората стана ясно, че има проблем с двигателя. Във финала от него се очакваше само да завърши, но той не успя и единствената дама стана победител. Никол Радукова е студентка във Военноморското училище във Варна.

Антон Антонов, председател на Морски клуб - Първомай, стана трети в своя клас SC 550.

Състезанието беше организирано от актива на Морския клуб и с финансовото участие на Община Първомай. На състезанието присъства и избраният през зимата нов председател на федерацията по водомоторни спортове Любомир Кожухаров. Освен предвидените награди, кметът Ангел Папазов направи на победителите и личен подарък -сребърен винт.

Следващият кръг на Републиканското първенство по водомоторни спортове ще се проведе в Лом на 27 и 28 юли.