На републиканското по бадминтон мъжете и жените заработиха половин субсидия

Красимир Кръстев с партньорката си

Красимир Кръстев в двойка с Виктория Желева от Стара Загора се класира на трето място на Републиканското първенство по бадминтон.  За пръв път от много години КФВС „Атлет“ се явява с мъже и жени на такъв форум. В зала София се надпреварваха над 120 състезатели от цялата страна, а много от призовите места бяха заети от първомайски възпитаници, играещи за други клубове. Според сега действащите правила, разпределението на средствата от Федерацията по бадминтон става според класирането на състезателите, картотекирани в даден клуб. Най- много точки носят мъжете и жените. Играещият треньор Илиян Кръстев обясни, че преминаването на 1-2 кръг при мъжете се равнява на шампионска титла при децата 11-13 години. Според негови изчисления участието на клуба в Републиканското първенство носи между 800 и 900лв, което се равнява на почти половината от субсидията от общинския бюджет. Той се надява, че през следващите месеци за Първомай ще заиграят и други мъже и жени.

Още 4 бадминтонисти от „Атлет“ се класираха на предни позиции, носещи точки на клуба. При смесените двойки пети са Илиян Кръстев с Бистра Манева от НСА, Братята Илиян и Красимир Кръстев са пети при двойки мъже, Васил Пасков и Запрян Колев са в групата 9-16 място при мъжете, а при жените на същите позиции е Антония Налбантова с партньорка от Севлиево.