Петък, 21 август 2026 | Първомай Слънчево 35°
Първомай България Светът Обяви Видео eTV

Силистра е пред трета степен на готовност за опасност от наводнение

Трета степен на готовност при опасност от наводнение ще бъде въведена край Силистра, когато нивото на река Дунав в района да достигне 800 см, съобщиха от Областната администрация.

В 6 ч. нивото на реката е 797 см, по данни на агенцията за проучване и поддържане на Дунав.

Авариен екип на "Гражданска защита" надгражда с 2000 чувала пясък крайбрежната ивица на езерото на резервата "Сребърна" в близост до входния път на близкото село. Водата там застрашава ниската част на селото.

Разливи на реката има и в районите на крайбрежните селища на четирите общини с излаз на Дунав - Силистра, Ситово, Главиница и Тутракан. Населените места не са застрашени, уверяват от Областната администрация.

Нивото на река Дунав се е понижило в целия български участък, с изключение на Силистра, където е отчетено равнище 799 см, по данни на Агенцията за проучване и поддържане на реката.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)