Неделя, 23 август 2026 | Първомай 28°
Първомай България Светът Обяви Видео eTV

Австралия нападна остро Ердоган за изказване за Крайстчърч

Премиерът на Австралия Скот Морисън нападна остро турския президент Реджеп Тайип Ердоган за коментарите му, направени след терористичната атака срещу две джамии в новозеландския град Крайстчърч, съобщават световните осведомителни агенции.

Морисън подчерта, че коментарите на Ердоган са "безразсъдни" и "изключително обидни" и че той ще разгледа "всички варианти", свързани с отношенията между двете страни.

Австралийският премиер добави, че е отхвърлил "извиненията", предложени от посланика на Турция в страната и че очаква коментарите на Ердоган да бъдат "изяснени" и "оттеглени" през следващите седмици.

Посланикът на Турция в Австралия е бил привикан в канцеларията на Морисън в Канбера.

По-рано Ердоган заяви, че терористът от Крайстчърч ще си "плати" за атаката, ако Нова Зеландия не го накаже, въпреки че не уточни как.

Турският президент също така твърди, че стрелбата била "организирана", противно на оценката на новозеландската полиция, че терористът почти сигурно е действал сам.

Сподели

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 16 (728x90)
Реклама — Зона 3 (728x90)