Христомира Поповска взе медал в Полша, Миша Чепишева - в Словения

Изображение 1 от 2

Състезателката на КФВС „Атлет“ Христомира Поповска с партньор Илиян Стойнов  спечели бронзов медал на смесени двойки на международния турнир по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в полския град Пржемисъл.

Стойнов и Поповска, победиха на четвъртфиналите двойка от словакия, но не излязоха за мача от полуфиналите, защото нашето момиче беше повалено от вирус.

На сингъл Поповска, загуби на четвъртфиналите от японката Маширо Йошикава с 6:21, 10:21 за 18 минути.

Турнирът в Полша е част от Европейската лига(?)

В същото време в Словения при 15-годишните Михаела Чепишева стана трета на единично, а заедно с Цветина Попиванова отпаднаха на четвъртфинал на двойки.

КФВС „Атлет“  започва кампания за набиране на средства за собствен микробус.

По време на състезателния период, състезатели и треньори ежеседмично пътуват до различни градове в България и Европа. Разходите за наемане на превоз е един от най-големите за клуба, а често и за родителите на състезателите.